Czytaj książki!

Kiedyś książki były jedyną tak ogólnie dostępną formą rozrywki. Nie było Internetu, a co za tym idzie seriali i filmów, które dziś możemy sobie włączyć na ekranie każdego dnia. Z powodu tak wielkiej popularności mediów cyfrowych, czytanie książek staje się niestety coraz mniej lubianą formą spędzania czasu. A przecież wiąże się z tyloma zaletami! Poniżej przedstawiamy kilka z nich, może przekonają tych wciąż niechętnych czytaniu?

1. Czytając książki ćwiczymy i rozwijamy swój umysł i wyobraźnię. Przeżywając wraz z fikcyjnym bohaterem różne przygody budzimy w sobie uśpione pokłady empatii i marzeń.

2. Książki uczą. I to nie tylko te naukowe, ale wszystkie. Podczas czytania zawsze dowiadujemy się czegoś nowego, niekoniecznie faktów z dziedziny fizyki lub matematyki, bo zdobywamy również wiedzę psychologiczną, np. poprzez przyglądanie się charakterom poszczególnych bohaterów.

3. Książki sprawiają, że nasz zasób słów się powiększa, dzięki czemu jesteśmy w stanie zgrabniej ubrać w nie nasze myśli. Jeśli podczas pisania wypracowań na język polski strasznie się męczyłeś, być może było tak dlatego, że nie czytałeś wystarczająco dużo książek.

4. Czytanie pozwala nam się wyciszyć, przystanąć na moment. Wczuwając się w losy bohaterów zapominamy o własnych problemach i obowiązkach. Można zatem powiedzieć, że regularne oddawanie się lekturze działa na nas odstresowująco.

5. Jeśli potrzebujemy inspiracji, sięgnięcie po książkę będzie najlepszym sposobem na jej znalezienie. Ilość przeczytanych lektur przekłada się bowiem na ilość pomysłów, które mamy w głowie. Dla osób, których codzienna praca polega na pisaniu artykułów inspiracje czerpane z książek mogą niejednokrotnie się przydać.

6. Dzięki czytaniu będziesz miał wyrobione zdanie na więcej tematów, a co za tym idzie staniesz się idealnym kompanem do dyskusji.